ZAPOWIEDZI

Tully poster pl

Tully

REŻYSERIA: Jason Reitman
SCENARIUSZ: Diablo Cody
OBSADA: Mackenzie Davis, Charlize Theron, Mark Duplass
CZAS TRWANIA: 94'
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Komedia

NAJBLIŻSZE SEANSE

28.06
CZWARTEK / godz. 20:30

Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully... Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła. Komedia pełna zabawnych obserwacji na temat tego, jak to jest być mamą w 2018 roku, z rewelacyjną Charlize Theron w roli głównej, to najnowsze dzieło duetu Jason Reitman – Diablo Cody, stojących za sukcesem nagrodzonej Oscarem brawurowej komedii Juno.

Plakat paryz i dziewczyna

Paryż i dziewczyna

REŻYSERIA: Léonor Serraille
SCENARIUSZ: Léonor Serraille
OBSADA: Laetitia Dosch, Souleymane Seye Ndiaye, Gregoire Monsaingeon
CZAS TRWANIA: 97'
PRODUKCJA: Francja
GATUNEK: Komedia

NAJBLIŻSZE SEANSE

21.06
CZWARTEK / godz. 15:20

Film pokazywany w sekcji Un Certain Regard na MFF w Cannes 2017, gdzie otrzymał Złotą Kamerę za najlepszy debiut. Paula właśnie zakończyła dziesięcioletni związek i jest na skraju załamania nerwowego. Doszczętnie spłukana, w towarzystwie kota, który stanowi jej jedyny majątek, powraca do Paryża po długiej nieobecności. W trakcie poznawania różnych osób, które los stawia na jej drodze, bohaterka nabiera determinacji, aby zacząć wszystko od nowa – i tym razem wyłącznie na swoich zasadach. Fantastyczny debiut Léonor Serraille wyróżnia się także niespotykanie feministycznym aspektem – od aktorki na pierwszym planie, przez reżyserkę i scenarzystkę w jednej osobie, po kompozytorkę, kostiumolożkę czy montażystkę – ten film w całości zrealizowały kobiety!

Thelma b1 polandposter

Thelma

REŻYSERIA: Joachim Trier
SCENARIUSZ: Joachim Trier, Eskil Vogt
OBSADA: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen
CZAS TRWANIA: 116'
PRODUKCJA: Norwegia, Francja, Dania, Szwecja
GATUNEK: Dreszczowiec

NAJBLIŻSZE SEANSE

22.06
PIĄTEK / godz. 20:30

23.06
SOBOTA / godz. 20:30

24.06
NIEDZIELA / godz. 20:30

Thriller Joachima Triera („Głośniej od bomb”, „Oslo, 31 sierpnia”, „Reprise. Od początku raz jeszcze”). Intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. Jak pisze ThePost, „Thelma” to fascynujące połączenie Bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King. Thriller w znacznej mierze swoją wiarygodność emocjonalną zawdzięcza odtwórczyni głównej roli. W uznaniu kreacji w „Thelmie” Eili Harboe odebrała, wręczone podczas ostatniego Berlinale, wyróżnienie w kategorii: Młodzi, obiecujący aktorzy europejscy. Wcześniej wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się, m.in.: Agata Buzek, Jakub Gierszał, Daniel Craig, Alicia Vikander i Rachel Weisz. Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość? Reżyser wciąga widza w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co leży u źródeł zachowania dziewczyny. I trzyma w napięciu aż do – zaskakującego – finału.

Wcd poster 802x1158

W cieniu drzewa

REŻYSERIA: Hafsteinn Gunnar Sigurasson
SCENARIUSZ: Hafsteinn Gunnar Sigurasson, Huldar Breiðfjörð
OBSADA: Steinþor Hroar Steinþorsson, Edda Bjorgvinsdottir, Sigurður Sigurjónsson
CZAS TRWANIA: 89'
PRODUKCJA: Islandia, Polska, Dania
GATUNEK: Komediodramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

22.06
PIĄTEK / godz. 19:00

23.06
SOBOTA / godz. 17:20

24.06
NIEDZIELA / godz. 17:20

Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt! Kością niezgody jest należące do Baldvina i Ingi stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na ogród Eybjorg i Konrada. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, uprzejmym do tej pory sąsiadom puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Tajemniczy sprawca przekłuwa opony samochodu, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

Kinolub plakat krakow 2018

Na kółkach

REŻYSERIA: Mauro D'Addio,
SCENARIUSZ: Mauro D'Addio, Marcelo Starobinas
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 72'
PRODUKCJA: Brazylia
GATUNEK: Familijny (+11)

NAJBLIŻSZE SEANSE

21.06
CZWARTEK / godz. 17:00

“Na kółkach” to brazylijski film drogi, w którego centrum stoi poszukiwanie przyjaźni i akceptacji. Lucas i Lais wyruszają w podróż w poszukiwaniu jej ojca, chociaż jedyną ich poszlaką jest stary kawałek zdjęcia. Niezwykłości ich wyprawie dodaje fakt, że Lais przemierza trakt na rowerze, a Lucas na swoim elektrycznym wózku inwalidzkim.

Hana bi

Hana - Bi

REŻYSERIA: Takeshi Kitano
SCENARIUSZ: Takeshi Kitano
OBSADA: Takeshi Kitano, Kayoko Kishimoto, Ren Ohsugi, Susumu Terajima, Tetsu Watanabe
CZAS TRWANIA: 103'
PRODUKCJA: Japonia
GATUNEK: Dramat, kryminał

NAJBLIŻSZE SEANSE

26.06
WTOREK / godz. 18:00

Detektyw Nishi (Takeshi Kitano), ignorując służbowe obowiązki, odwiedza w szpitalu umierającą żonę. W tym samym czasie podczas policyjnej obławy zostaje postrzelony jego partner i najbliższy przyjaciel - Horibe. Kilka tygodni później Horibe sparaliżowany i opuszczony przez rodzinę zagłębia się w fantastyczny świat sztuki. Malarstwo staje się jego nowym, niestety bardzo kosztownym hobby. Nishi, dręczony wyrzutami sumienia, zaciąga pożyczkę u mafijnego szulera. Rusza lawina niesamowitych wydarzeń...