ZAPOWIEDZI

Wysoka dziewczyna   plakat

Wysoka dziewczyna

REŻYSERIA: Kantemir Bałagow
SCENARIUSZ: Kantemir Bałagow, Aleksandr Terechow
OBSADA: Wiktoria Miroszniczenko, Wasilisa Perełygina, Andriej Bykow, Konstantin Bałakiriew, Timofiej Głazkow
CZAS TRWANIA: 130'
PRODUKCJA: Rosja
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

25.11
PONIEDZIAŁEK / godz. 18:00

26.11
WTOREK / godz. 18:00

27.11
ŚRODA / godz. 18:00

Nagrodzona w Cannes „Wysoka dziewczyna” fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja. W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej „Bliskości”, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.

Plakat

Carmo (Hit the Road)

REŻYSERIA: Murilo Pasta
SCENARIUSZ: Murilo Pasta
OBSADA: Fele Martínez, Mariana Loureiro, Seu Jorge
CZAS TRWANIA: 109'
PRODUKCJA: Brazylia, Hiszpania, Polska
GATUNEK: Melodramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

24.11
NIEDZIELA / godz. 20:30

Marco jest samotnym, niepełnosprawnym hiszpańskim przemytnikiem, który przemierza Brazylię sprzedając tanie produkty. Kiedy zostaje napadnięty i obrabowany przez dwóch bandytów, poznaje Carmo – piękną dziewczynę, która za wszelką cenę chce się wydostać z piekła, w którym żyje. Carmo i Marco wyruszają w brawurową podróż na granicy prawa i wdają się w romans w zachwycających okolicznościach południowoamerykańskiej przyrody. Film po hiszpańsku z napisami po polsku.

Justyna2

Masz na imię Justine

REŻYSERIA: Franco de Peña
SCENARIUSZ: Franco de Peña
OBSADA: Anna Cieślak, Arno Frisch, rafał Maćkowiak
CZAS TRWANIA: 97'
PRODUKCJA: Polska, Luxemburg
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

23.11
SOBOTA / godz. 20:30

Mariola marzy o lepszym życiu z dala od rodzinnego miasteczka. Artur, jej narzeczony mieszkający na stałe w Niemczech, proponuje wspólny wyjazd, w trakcie którego chce przedstawić ją rodzicom. Podczas podróży spędzają noc z przyjaciółmi Artura w Berlinie. Właśnie tam, Mariola zostaje sprzedana jako prostytutka znajomym z dzieciństwa mężczyzny. Rocznie 2 miliony osób są ofiarami handlu ludźmi. 200 tysięcy z nich to kobiety sprzedane do domów publicznych. Wśród nich wiele Polek. Film przedstawia historię jednej z nich.

 si37594 (1)

El Amparo

REŻYSERIA: Robert Calzadilla
SCENARIUSZ: Karin Valecillos
OBSADA: Vicente Quintero, Giovanni Garcia
CZAS TRWANIA: 110'
PRODUKCJA: Wenezuela
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

22.11
PIĄTEK / godz. 20:30

Pod koniec lat 80. w rozlewisku rzeki Arauca, na granicy kolumbijsko - wenezuelskiej, dwóch mężczyzn uszło z życiem podczas strzelaniny, w której zginęło ich 14 kolegów. Pomimo zapewnień, że są tylko prostymi rybakami, wenezuelskie wojsko oskarżyło ich o walkę w grupach partyzanckich. José Augusto Arias i Wolmer Pinilla zostają uwięzieni i poddawani naciskom ze strony władz, lokalnych mieszkańców, a nawet własnych rodzin. Zastraszani i targani wątpliwościami rozpoczynają dramatyczną walkę o sprawiedliwość i odzyskanie dobrego imienia. Film był prezentowany na wielu prestiżowych festiwalach filmowych, m.in. w Hawanie, Sao Paulo i San Sebatian. Film po hiszpańsku z napisami w języku angielskim

Na no%c5%bbe plakat

Na noże

REŻYSERIA: Rian Johnson
SCENARIUSZ: Rian Johnson
OBSADA: Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette
CZAS TRWANIA: 130'
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Komedia, kryminał
Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw, Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem całej jego, dość szczególnej, rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu nie brakowało także nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, bliscy Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik pozostanie do ostatniej chwili zagadką.