ZAPOWIEDZI

Plakat

Serce z kamienia

REŻYSERIA: Guðmundur Arnar Guðmundsson
SCENARIUSZ: Guðmundur Arnar Guðmundsson
OBSADA: Baldur Einarsson, Blaer Hinriksson, Dilja Valsdottir
CZAS TRWANIA: 129'
PRODUKCJA: Islandia, Dania
GATUNEK: Obyczajowy

NAJBLIŻSZE SEANSE

14.05
WTOREK / godz. 20:45

Film jest osobistą historią opartą na doświadczeniach reżysera, dorastającego w bliskim kontakcie z budząca zachwyt i grozę przyrodą. To opowieść przenosząca w intymny świat dwóch nastolatków, Thora i Christiana, wchodzących w okres odkrywania swojej seksualności i pierwszych inicjacji. Obraz w szczery i prawdziwy sposób przedstawia młodość i to jak determinuje ona kolejne etapy życia.

Jutro albo pojutrze net

Jutro albo pojutrze

REŻYSERIA: Bing Liu
SCENARIUSZ: Bing Liu
OBSADA: Bing Liu, Zack, Keire
CZAS TRWANIA: 93'
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Dokument

NAJBLIŻSZE SEANSE

26.04
PIĄTEK / godz. 21:00

27.04
SOBOTA / godz. 21:00

28.04
NIEDZIELA / godz. 21:00

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele: Zack, Keire i Bing, którzy w Rockford, w stanie Illinois, spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Tematem „Jutro albo pojutrze” jest dorastanie tych trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich - Bing Liu. „Jutro albo pojutrze” powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszą pracę oraz zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. „Jutro albo pojutrze” jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

Pz plakat pl net

Podwójne życie

REŻYSERIA: Olivier Assayas
SCENARIUSZ: Olivier Assayas
OBSADA: Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigne, Christa Théret, Nora Hamzawi
CZAS TRWANIA: 108'
PRODUKCJA: Francja
GATUNEK: Komedia

NAJBLIŻSZE SEANSE

30.04
WTOREK / godz. 21:00

Uwodzicielski i przewrotny, najnowszy film Oliviera Assayasa („Sils Maria”, „Personal Shopper”) bawi się pojęciem wierności. W „Podwójnym życiu” dotyczy ono zarówno kilku zdradzających się osób, perwersyjnej relacji fikcji do rzeczywistości, jak również rewolucji technologicznej, która każe nam porzucać stare przyzwyczajenia. W błyskawicznie zmieniającym się świecie e-booki wygryzają papierowe książki, młode kochanki – starzejące się żony, zaś seriale – kinowe fabuły. Nie zmienia się tylko jedno: zawsze najbardziej podnieca nas nowe. Swoimi bohaterami uczynił Assayas członków paryskiej bohemy, przeżywających właśnie kryzys wieku średniego. Leonard, pisarz snobujący się na bycie offline (Vincent Macaigne), pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain (w tej roli super gwiazda francuskiego kina – Guillaume Canet), odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena (fantastyczny, autoironiczny występ Juliette Binoche) spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka… Na ów splot seksu, kłamstw i literatury, Assayas patrzy z wyrozumiałością i humorem (krytycy podkreślają, że „Podwójne życie” to jego najlepsza komedia!), deklarując w jednym z wywiadów: „Staliśmy się takimi moralistami, że zapragnąłem nakręcić film odrobinę niemoralny”. Inspiracją dla tego lekkiego niczym czytnik – i równie pojemnego – komediodramatu jest bez wątpienia seksowne kino mistrza Erica Rohmera. Niektórzy piszą też o podobieństwach do najlepszych filmów Woody’ego Allena – z tym że u Assayasa jest zdecydowanie więcej wina.

Plakat tranzyt

Tranzyt

REŻYSERIA: Christian Petzold
SCENARIUSZ: Christian Petzold
OBSADA: Franz Rogowski, Paula Beer, Godehard Giese
CZAS TRWANIA: 101'
PRODUKCJA: Niemcy, Francja
GATUNEK: Dramat
Bohaterem filmu jest Georg, który w trakcie ucieczki z Francji po inwazji nazistowskiej przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty zdobył przypadkowo. Utknąwszy w Marsylii, Georg spotyka młodą kobietę, Marie, desperacko poszukującą zaginionego męża – człowieka, pod którego podszywa się Georg... „Tranzyt” to nie tylko niezwykle realistyczny obraz nazistowskiego terroru osadzonego we współczesnej scenografii. Reżysera interesuje przede wszystkim skłaniająca do refleksji analogia między losem ówczesnych uchodźców europejskich a obecną falą migracji do Europy. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Anny Seghers „Tranzyt”, wydanej po raz pierwszy w 1944r.

S%c5%82odki

Słodki koniec dnia

REŻYSERIA: Jacek Borcuch
SCENARIUSZ: Jacek Borcuch, Szczepan Twardoch
OBSADA: Krystyna Janda, Kasia Smutniak, Vincent Riotta, Antonio Catania
CZAS TRWANIA: 97'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

04.05
SOBOTA / godz. 19:00

05.05
NIEDZIELA / godz. 19:00

Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

Voxlux lekki

Vox Lux

REŻYSERIA: Brady Corbet
SCENARIUSZ: Brady Corbet
OBSADA: Natalie Portman, Jude Law, Raffey Cassidy, Stacy Martin
CZAS TRWANIA: 110'
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Muzyczny, obyczajowy

NAJBLIŻSZE SEANSE

26.04
PIĄTEK / godz. 19:00

27.04
SOBOTA / godz. 19:00

28.04
NIEDZIELA / godz. 19:00

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej. Hipnotyczna, prowokująca i elektryzująca opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop. Oryginalne piosenki do filmu stworzyła jedna z najpopularniejszych wokalistek XXI wieku – Sia.