ZAPOWIEDZI

Biegacze plakat

Biegacze

REŻYSERIA: Łukasz Borowski
SCENARIUSZ: Łukasz Borowski
OBSADA: Agata Matejczuk, Michał Kiełbasiński, Wiesław Macherzyński
CZAS TRWANIA: 73'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Dokument

NAJBLIŻSZE SEANSE

22.10
NIEDZIELA / godz. 16:00

240 kilometrów, 1200 metrów wspinaczki i 52 godziny. Tylko tyle na pokonanie morderczej trasy mają uczestnicy Biegu 7 Szczytów. Nie zważając na uporczywy deszcz, czy doskwierający upał niestrudzenie zmierzają do mety. Wszystko po to, by przez ten jeden moment poczuć spełnienie i euforię. Trójka bohaterów: Agata - matka trójki dzieci, Michał - sportowiec i podróżnik oraz Wiesław - menadżer w dużym banku podejmują próbę ukończenia jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Dokument jest wnikliwym portretem globalnego fenomenu biegania, posuniętego do ekstremum. To próba odpowiedzi na pytanie, jak wiele możesz z siebie dać, by zagłuszyć cierpienie, poczuć chwilową ulgę i zdobyć pewność, że coś po tobie pozostanie. "Biegacze" to także spojrzenie w głąb codzienności odnoszącego sukcesy bankowca, mistrzyni Muay Thai wciąż mierzącej się z trudną przeszłością i człowieka, któremu poza bieganiem nie zostało już nic. Obserwujemy z bliska każdy ruch bohaterów - odważny bieg na początku morderczej trasy, momenty zwątpienia i kryzysu, bolesne i upokarzające przekraczanie możliwości własnego ciała. Wszyscy spotykają się na starcie, by w trakcie wykańczającego biegu odnaleźć samych siebie.

Nnr plakatb1 llight

Nasz najlepszy rok

REŻYSERIA: Cédric Klapisch
SCENARIUSZ: Cédric Klapisch, Santiago Amigorena
OBSADA: Ana Girardot, Pio Marmaï, François Civil
CZAS TRWANIA: 113'
PRODUKCJA: Francja
GATUNEK: Komedia, Obyczajowy

NAJBLIŻSZE SEANSE

23.10
PONIEDZIAŁEK / godz. 20:20

24.10
WTOREK / godz. 20:20

25.10
ŚRODA / godz. 20:20

Juliette jest młoda, pracowita i pełna energii, ale nie spodziewała się, że to właśnie na jej barki spadnie ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do lat dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie. Słodko-gorzka opowieść o miłości, rodzinnych perypetiach, przewrotności losu i drobnych przyjemnościach rozgrywająca się w płynącej winem Burgundii!

Borgmcenroe plakat pl

Borg vs McEnroe. Między odwagą, a szaleństwem

REŻYSERIA: Janus Metz
SCENARIUSZ: Ronnie Sandahl
OBSADA: Sverir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgard, Tuva Novotny
CZAS TRWANIA: 100'
PRODUKCJA: Szwecja, Dania, Finlandia
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

27.10
PIĄTEK / godz. 18:25

28.10
SOBOTA / godz. 18:25

29.10
NIEDZIELA / godz. 18:25

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech. Rozpoczyna się finałowy mecz. Bjorn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny - jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem. Niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Jego przeciwnik to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

Mlynarski plakat

Młynarski. Piosenka Finałowa

REŻYSERIA: Alicja Albrecht
SCENARIUSZ: Alicja Albrecht
OBSADA: Wojciech Młynarski, Janusz Gajos, Janusz Głowacki, IreNA sANTOR
CZAS TRWANIA: 90'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Dokument
Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić - mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego „W Polskę idziemy", „Niedziela na głównym" , „Róbmy swoje", czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki.

Ach %c5%9bpij kochanie

Ach śpij kochanie

REŻYSERIA: Krzysztof Lang
SCENARIUSZ: Andrzej Gołda
OBSADA: Katarzyna Warnke, KArolina Gruszka, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Schuchardt
CZAS TRWANIA: '
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Kryminał
Plejada gwiazd polskiego kina w osnutym na faktach thrillerze o miłości, która prowadzi do zbrodni. Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.