ZAPOWIEDZI

The place

The Place

REŻYSERIA: Paolo Genovese
SCENARIUSZ: Isabella Aguilar, Paolo Genovese
OBSADA: Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alessandro Borghi, Alba Rohrwacher
CZAS TRWANIA: 105'
PRODUKCJA: Włochy
GATUNEK: Thriller

NAJBLIŻSZE SEANSE

23.02
PIĄTEK / godz. 17:00

24.02
SOBOTA / godz. 17:00

25.02
NIEDZIELA / godz. 20:45

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku? W filmie powracają aktorzy znani z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, jak Valerio Mastandrea, Marco Giallini i Alba Rohrwacher, a dołącza do nich m.in. gwiazda mafijnego serialu „Suburra”, Alessandro Borghi.

Nikita

Nikita

REŻYSERIA: Luc Besson
SCENARIUSZ: Maurice Hurley, Luc Besson
OBSADA: Anne Parillaud, Marc Duret, Jean Reno, Jean-Hugues Anglade, Jeanne Moreau
CZAS TRWANIA: 115'
PRODUKCJA: Francja, Włochy
GATUNEK: Sensacyjny

NAJBLIŻSZE SEANSE

27.02
WTOREK / godz. 18:00

Skazana na dożywocie za zabicie policjanta młoda złodziejka i narkomanka Nikita (Anne Parillaud) otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: może spędzić życie w więzieniu albo zostać zawodowym zabójcą, pracującym na zlecenie tajnej agencji rządowej. Dziewczyna przechodzi szkolenie pod okiem sadystycznego opiekuna i rozpoczyna nowe życie. Jako Josephine staje się uwodzicielską i wyrafinowaną maszyną do zabijania, która brutalnie rozprawia się z przeciwnikami. Jest perfekcyjna, najlepsza w swoim fachu. Czy jednak cena za wolność nie okaże się zbyt wysoka?

Niemilosc plakat net

Niemiłość

REŻYSERIA: Andriej Zwiagincew
SCENARIUSZ: Oleg Negin, Andriej Zwiagincew
OBSADA: Aleksiej Rozin, Marjana Spivak, Matvey Novikov
CZAS TRWANIA: 127'
PRODUKCJA: Rosja, Francja, Belgia, Niemcy
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

23.02
PIĄTEK / godz. 20:55

24.02
SOBOTA / godz. 20:55

25.02
NIEDZIELA / godz. 16:30

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka. „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa była pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes – otrzymała Nagrodę Jury. Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi nagrody w kategorii Najlepsze Europejskie Zdjęcia 2017 i w kategorii Najlepsza Europejska Muzyka 2017. „Niemiłość” jest nominowana do Złotego Globu dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. Film jest nominowany do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Maria

Maria by Callas

REŻYSERIA: Tom Volf
SCENARIUSZ:
OBSADA: Maria Callas
CZAS TRWANIA: 113'
PRODUKCJA: Francja
GATUNEK: Dokument, muzyczny
Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań