ZAPOWIEDZI

Kler   oficjalny plakat

Kler

REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski
SCENARIUSZ: Wojciech Smarzowski
OBSADA: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubiak
CZAS TRWANIA: 133'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

22.10
PONIEDZIAŁEK / godz. 16:00

23.10
WTOREK / godz. 16:00

24.10
ŚRODA / godz. 16:00

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce. Drugi z księży, Trybus (Robert Więckiewicz) jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który - pomimo swojej żarliwej wiary - właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

7 uczu%c4%87

7 uczuć

REŻYSERIA: Marek Koterski
SCENARIUSZ: Marek Koterski
OBSADA: Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Marcin Dorociński, Joanna Kulig
CZAS TRWANIA: 118'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Komediodramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

26.10
PIĄTEK / godz. 18:30

27.10
SOBOTA / godz. 18:30

28.10
NIEDZIELA / godz. 18:30

Strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość, wstyd. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji. Tym razem twórca głośnych filmów: „Dzień Świra”, „Baby są jakieś inne”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i „Nic śmiesznego” do tej roli zaangażował Michała Koterskiego. Na dużym ekranie pojawi się on w towarzystwie najmocniejszej obsady spośród wszystkich dzieł Koterskiego. Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Katarzyna Figura, Joanna Kulig, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz

Donbass plakat

Donbas

REŻYSERIA: Siergiej Łoźnica
SCENARIUSZ: Siergiej Łoźnica
OBSADA: Valeriu Andriuta, Evgeny Chistyakov, Georgiy Deliev
CZAS TRWANIA: 121'
PRODUKCJA: Niemcy, Ukraina, Francja
GATUNEK: Komediodramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

22.10
PONIEDZIAŁEK / godz. 20:30

23.10
WTOREK / godz. 20:30

24.10
ŚRODA / godz. 20:30

Akcja filmu rozgrywa się w Donbasie, wschodnim regionie Ukrainy, kontrolowanym przez liczne grupy przestępcze. Trwa wojna hybrydowa – konflikt pomiędzy ukraińską armią zasilaną ochotnikami a bojówkami separatystycznymi wspieranymi przez rosyjskie oddziały. Koszmar staje się udziałem ludności cywilnej. Z drugiej strony toczy się codzienne życie, a przez ekran przewija się galeria postaci: roześmiana młoda para, skonfundowany niemiecki dziennikarz, którego służby kontrolne biorą za faszystę, czy okradziony właściciel luksusowego auta. Siergiej Łoźnica („Łagodna”, „We mgle”, „Szczęście ty moje”) w swoim najnowszym filmie fabularnym w hipnotycznym, pełnym groteski stylu zabiera nas w podróż przez Noworosję – państwo-widmo, w którym żołnierze nie wiedzą kto nimi dowodzi, a sąd odbywa się na ulicy w postaci publicznych linczów. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. Jedynym sposobem na przeżycie jest śmiech… Film został nagrodzony za najlepszą reżyserię w sekcji Un Certain Regard na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Plakat

Pochwała z Bejrutu

REŻYSERIA: Michał Bis
SCENARIUSZ: Michał Bis
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 45'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Dokument

NAJBLIŻSZE SEANSE

25.10
CZWARTEK / godz. 19:00

Film jest pierwszą próbą opowiedzenia historii lokomotyw spalinowych serii SP45 (późniejsza SU45) produkowanych w latach 1970–1976 w Zakładach Metalowych im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Prace nad filmem rozpoczęły się już w 2012 roku, zgłębia losy trzech lokomotyw sprzedanych Kolejom Libańskim. W tej niecodziennej ekspedycji maszyn do Libanu, która odbyła się latem 1976 roku, brało udział 5 osób. W filmie konwojenci opowiadają perypetie, jakie spotkały ich podczas miesięcznej podróży do ogarniętego wówczas wojną domową kraju. Ich trasa przebiegała przez ówczesną Czechosłowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję oraz Syrię. Ekipa przez rok mieszkała potem wraz ze swoimi rodzinami w Bejrucie - za zadanie mieli między innymi przeszkolić libańskich kolejarzy oraz serwisować przywiezione lokomotywy.