WYDARZENIA

Watch docs

15. Objazdowy Festiwal WATCH DOCS

15. Objazdowy Festiwal WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie odbędzie się w dniach 19-22 października 2017 r. w Krakowie i Poroninie. Jak co roku, zostaną pokazane najlepsze filmy dokumentalne z całego świata nt. praw człowieka. Ważną częścią Festiwalu są spotkania z ekspertami i ekspertkami działającymi na co dzień w obszarze szeroko pojętych praw człowieka oraz dyskusje po filmach.

ZOBACZ FILMY

Halo echo 2017

HALO ECHO 2017

Zapraszam 30 października o 16:00 na Międzynarodowy Przegląd Filmów Animowanych Autorstwa Dzieci „HALO ECHO” – forum prezentacji twórczości filmowej najmłodszych autorów tego gatunku kina. Widzowie, a w szczególności najmłodsi miłośnicy filmów animowanych, będą mogli podziwiać dzieła filmowe autorstwa dzieci, uczestniczyć w koncertach, spotkaniach autorskich i warsztatach filmowych. Warsztaty stworzą im okazję zrealizowania swych pomysłów pod opieką profesjonalnych twórców obrazów animowanych, którzy wprowadzą je w tajniki sztuki filmowej i pomogą wykonać własne etiudy. Zaprezentujemy laureatów tegorocznej edycji. Przegląd „Halo Echo” to najpopularniejsze w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej. W edycji ubiegłorocznej zgłoszono do konkursu ponad 200 filmów animowanych, których treści ujawniały dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Zrealizowane w różnych technikach i metrażach, stanowiły zjawisko wyjątkowo atrakcyjne. Filmy te swoim uniwersalizmem i wdziękiem zyskują uznanie widzów w każdym wieku, szczególnie zaś dużą estymą cieszą się wśród rówieśników ich twórców.

ZOBACZ FILMY

Festiwal latyno

Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej

Centrum Kultury Latynoamerykańskiej zaprasza na Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej, który odbędzie się w dniach 12-19 października. Głównym celem wydarzenia jest przybliżenie mieszkańcom Krakowa fascynującej kultury Ameryki Łacińskiej, a wszystko dzięki atrakcyjnemu programowi. Jednym z punktów są projekcje filmowe. Zapraszamy na podróże filmowe do Salwadoru, Boliwii, Argentyny i Brazylii.

ZOBACZ FILMY