KRAKOWSKI KLUB SENIORA KINA PARADOX - PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH

Cykl komedii z różnych stron świata. Przed projekcją o godzinie 11:30 warsztaty o zdrowym stylu życia. Zapraszamy w każdy czwartek od 12. stycznia do 13. kwietnia. Wszyscy seniorzy (60+) mają wstęp wolny :)

Buena

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Buena Vista Social Club

REŻYSERIA: Wim Wenders
SCENARIUSZ: Wim Wenders
OBSADA: Ry Cooder, Ibrahim Ferrer, Omara Portuondo
CZAS TRWANIA: 101'
PRODUKCJA: Niemcy, Kuba, Francja
GATUNEK: Muzyczny
To mistrzowsko sfilmowana oda Wendersa poświęcona magii kubańskiego ducha. Nic w jego wcześniejszych filmach – jakkolwiek znakomitych – nie może się równać z bogactwem uczuć, które są tutaj prezentowane. Oglądając i słuchając najlepszych muzyków Kuby podróżujemy pełnymi egzotyki ulicami starej Hawany. Ich muzyka nie opiewa wypadków zimnej wojny ani walki politycznej, są to jedynie wspomnienia pierwszego pocałunku na plaży czy też historii nieszczęśliwej miłości sprzed lat.. Film jest dokumentalnym zapisem próby zrekonstruowania dawno już zapomnianej (nawet w Hawanie) grupy kubańskich muzyków, niegdyś na co dzień grających w tytułowym lokalu. Towarzyszymy więc głównym bohaterom od ich pierwszego spotkania po latach aż do finalnego koncertu w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Ciągłe wizyty w mieszkaniach bohaterów czy na próbach w pobliskich lokalach wypełnione są oczywiście muzyką. Muzyką, która odgrywa tutaj niebagatelną rolę: oprócz zwykłej rozrywki jest pasją, miłością, esencją życia.

Dzikie

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Dzikie historie

REŻYSERIA: Damián Szifrón
SCENARIUSZ: Damián Szifrón
OBSADA: Ricardo Darín, Oscar Martínez, Leonardo Sbaraglia
CZAS TRWANIA: 122'
PRODUKCJA: Argentyna, Hiszpania
GATUNEK: Komedia
Najnowsza produkcja Pedro Almodóvara, to szalona komedia, której bohaterami jest sześć osób na skraju załamania nerwowego, mówiących światu: dość! Modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałów wybuchowych i panna młoda - każda z tych osób pochodzi z zupełnie innego świata i pozornie nic ich ze sobą nie łączy. Jednak wszyscy będą musieli zmierzyć się ze stresującą sytuacją, jedną z tych, które każdy z nas przeżywa niemal codziennie: gadatliwy pasażer na miejscu obok, niespodziewane spotkanie z kochanką męża, bezduszny urzędnik, kolejne spóźnienie do domu z pracy, pirat drogowy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, tych sześcioro postanawia przechytrzyć system i walczyć o siebie! Nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

Boska

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Boska Florence

REŻYSERIA: Stephen Frears
SCENARIUSZ: Nicholas Martin
OBSADA: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson
CZAS TRWANIA: 110'
PRODUKCJA: USA, Wielka Brytania
GATUNEK: Komedia, Muzyczny
Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej

Jak b%c3%b3g da

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Jak Bóg da

REŻYSERIA: Edoardo Maria Falcone
SCENARIUSZ: Edoardo Maria Falcone, Marco Martani
OBSADA: Marco Giallini, Alessandro Gassman, Laura Morante
CZAS TRWANIA: 87'
PRODUKCJA: Włochy
GATUNEK: Komedia
Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień "coming outu" i Andrea wyznaje: "Postanowiłem zostać... księdzem". Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan...

Zona doskonala plakat

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Żona doskonała

REŻYSERIA: François Ozon
SCENARIUSZ: François Ozon
OBSADA: Catherine Deneuve, Fabrice Luchini, Gerard Depardieu
CZAS TRWANIA: 103'
PRODUKCJA: Francja
GATUNEK: Komedia
Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba. Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i zniewalające. Przy okazji na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic...

Za jakie grzechy b1

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Za jakie grzechy, dobry Boże?

REŻYSERIA: Philippe de Chauveron
SCENARIUSZ: Philippe de Chauveron, Guy Laurent
OBSADA: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
CZAS TRWANIA: 97'
PRODUKCJA: Francja
GATUNEK: Komedia
Największy francuski przebój 2014 roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową? Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

Zamieszkajmy razem

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Zamieszkajmy razem

REŻYSERIA: Stéphane Robelin
SCENARIUSZ: Stéphane Robelin
OBSADA: Jane Fonda, Geraldine Chaplin, Daniel Bruhl, Guy Bedos
CZAS TRWANIA: 96'
PRODUKCJA: Francja, Niemcy
GATUNEK: Komedia
Choć Stéphane Robelin buduje swój film na opozycji młodości i starości, "Zamieszkajmy razem" nie jest opowieścią ani o konflikcie pokoleń, ani o staruszkach, co się nie kłaniają upływowi czasu. To raczej historia o namiętności życia, o przyjaźni, bliskości i młodości, która niczym echo powraca ze wspomnień. Jest ich pięcioro. Annie (Geraldine Chaplin) i Jean (Guy Bedos) są kłótliwym małżeństwem. Jej marzy się basen w ogrodzie, żeby wnuki spędzały u niej więcej czasu, on – skryty za maską starczego zgorzknienia – ma naturę idealisty, który przez całe życie był aktywistą i społecznikiem. Ścierają się co chwilę, o wszystko, jakby te niewinne, przewidywalne konflikty miały generować energię niezbędną do codziennego trwania. Sekundantami ich nieustannych przepychanek są wspólni przyjaciele – Albert (Pierre Richard) i Jeanne (Jane Fonda), zakochane w sobie małżeństwo po przejściach, oraz Claude (Claude Blanchard) samotny kobieciarz o dużym uroku i nie mniejszej próżności. Znają się od kilkudziesięciu lat, wspólnie przeżyli młodość, a dziś ramię w ramię wchodzą w starość.