KRAKOWSKI KLUB SENIORA KINA PARADOX - CHODŹ, OPOWIEM CI BAJKĘ

Cykl będący wspaniałą okazją do wspólnego wyjścia z najmłodszymi do kina. Po seansie odbywają się warsztaty plastyczne. Zapraszamy w każdą sobotę od 14. stycznia do 22. kwietnia. Każdy seniora (60 +) ma wstęp wolny, a dla towarzyszy bilet w cenie 8 zł :)

Daleko na p%c3%b3%c5%82nocy

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Daleko na północy

REŻYSERIA: Rémi Chayé
SCENARIUSZ: Rémi Chayé
OBSADA: Christa Théret, Féodor Atkine, Antony Hickling
CZAS TRWANIA: 81'
PRODUKCJA: Francja
GATUNEK: Rysunkowy
Sankt Petersburg, 1892 rok. Młoda arystykratka Sasza facynuje się historią swojego dziadka podróżnika. Znany eksplorator zaprojektował wspaniały statek arktyczny, którym popłynął na wyprawę w kierunku bieguna północnego. Niestety z wyprawy już nie powrócił. Sasza postanawia zawalczyć o nadszarpnięty honor rodziny i samotnie wyrusza w podróż śladami dziadka. Chce odnaleźć słynny statek.

Operacja arktyka

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Operacja Arktyka

REŻYSERIA: Grethe Bøe-Waal
SCENARIUSZ: Grethe Bøe-Waal
OBSADA: Kaisa Gurine Antonsen, Ida Leonora Valestrand Eike, Kristofer Hivju
CZAS TRWANIA: 87'
PRODUKCJA: Norwegia
GATUNEK: Familijny, przygodowy
Bohaterowie, nastoletnia Julia (Kaisa Gurine Antonsen) oraz 8-letnie bliźnięta Ida i Sindre (Ida i Leonard Valestrand Eike), właśnie przeprowadzili się wraz z matką do mroźnego miasteczka na północy Norwegii. Pozostając w wiecznym, bezkrwawym sporze ze sobą i poznając trudy szkolnego życia, wyczekują powrotu pracującego na południu ojca. Gdy pewnego dnia uciekają na lądowisko dla śmigłowców z zamiarem złożenia mu wizyty, helikopter niespodziewanie rusza na misję ratunkową i w konsekwencji zostawia ich na środku lodowej pustyni.

Baltazar g%c4%85bka

Klasyka polskich bajek

REŻYSERIA: m.in. Piotr Lutczyn, Witold Giersz, Zofia Ołdak, Józef Ćwiertnia
SCENARIUSZ:
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 50'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Rysunkowy (wiek +3)
Klasyka polskich bajek, czyli zabierzmy najmłodszych w świat naszych bajek. Na ekranie zobaczymy m.in Reksia, Bolka i Lolka, Kozioła Matołka, Misia Kudłatka, Profesora Gąbkę, Pampaliniego. Po każdym seansie zapraszamy na warsztaty plastyczne.

Z%c5%82oty ko%c5%84

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Złoty koń

REŻYSERIA: Reinis Kalnaellis
SCENARIUSZ: Reinis Kalnaellis
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 75'
PRODUKCJA: Litwa, Łotwa, Dania
GATUNEK: Animacja
Pełna przygód opowieść o walce dobra ze złem. Potężna wiedźma rzuca czar wiecznego snu na córkę króla i zamyka ją w szklanej trumnie na szczycie lodowej góry. Król ogłasza, że odda rękę swej córki temu,kto ją uwolni. Wielu będzie próbowało ocalić księżniczkę, ale tylko młodzieniec o czystym sercu dosiadający złotego konia może liczyć na pokonanie mocy wiedźmy...

Baranek shaun

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Baranek Shaun

REŻYSERIA: Mark Burton, Richard Starzack
SCENARIUSZ: Mark Burton, Richard Starzack
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 85'
PRODUKCJA: Wielka Brytania
GATUNEK: Animacja
Tytułowy Baranek Shaun, bohater serialu z 2007 roku, to odpowiednik panny Marple ze "Sprawiedliwości owiec". Jest najmądrzejszy w całym stadzie i gdy trzeba działać, od razu przystępuje do akcji. W kinowej wersji wyrusza do Wielkiego Miasta na poszukiwania swojego Gospodarza, który w wyniku splotu niefortunnych zdarzeń stracił pamięć. Śladem Shauna do miasta przyjeżdża też reszta stada oraz pies Bitzer. W pełnej niebezpieczeństw metropolii przeżyją wiele przygód.Akcja filmu pędzi już od pierwszej sceny. Mnóstwo tu upadków, wywrotek, pogoni, ucieczek i żartów sytuacyjnych. To, co się dzieje na ekranie, to zresztą jedyny sposób na skupienie uwagi widzów, w bajce nie pada bowiem ani jedno słowo. Mimo tego ujmująco prosta fabuła będzie zrozumiała nawet dla małych dzieci i to one odnajdą w seansie największą przyjemność. Maluchy od razu zapałają sympatią do niezbyt rozgarniętych zwierzątek, które chcą jedynie odnaleźć swojego właściciela i wrócić na wieś.

Wszystkowidz%c4%85ca

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Wszystkowidząca

REŻYSERIA: Kenneth Kainz
SCENARIUSZ: Kenneth Kainz
OBSADA: Jakob Oftebro, Allan Hyde, Olaf Johannessen
CZAS TRWANIA: 96'
PRODUKCJA: Dania
GATUNEK: Familijny - (wiek 10+)
Dina ma umiejętność zaglądania w głąb każdego człowieka i rozpoznawania jego zamiarów. Jej matka, po której to odziedziczyła, zostaje wezwana do zamku, aby pomogła rozwiązać sprawę morderstwa rodziny królewskiej. Na drugi dzień po Dinę przyjeżdża tajemniczy Drakan. Okazuje się, że to pułapka, a Drakan chce przejąć władzę. Dziewczynka trafia do lochu, gdzie poznaje jedynego spadkobiercę króla, Nico, który jest uznawany za winnego wymordowania swojej rodziny. Dina chce uciec z zamku, ale aby to zrobić, będzie musiała przejść przez legowisko smoków. Będzie to wyjątkowa trudna i obfitująca w niebezpieczne przygody przeprawa...

Ponyo

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Ponyo

REŻYSERIA: Hayao Miyazaki
SCENARIUSZ: Hayao Miyazaki
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 95'
PRODUKCJA: Japonia
GATUNEK: Animacja
Fantastyczna, bezpretensjonalna i posiadająca w sobie niesamowitą magię animacja wychodząca spod szyldu Studia Ghibli w rewelacyjnej reżyserii mistrza Hayao Miyazakiego (Księżniczka Mononoke, Spirited Away: W krainie bogów, Ruchomy zamek Hauru). Film opowiada o niezwykłych przygodach małej rybki Ponyo oraz pięcioletniego chłopca o imieniu Sosuke, który jest jej największym przyjacielem. To historia o spełnianiu najskrytszych marzeń i dotrzymywaniu w tajemnicy największych sekretów.

Makowe wzg%c3%b3rze

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Makowe wzgórze

REŻYSERIA: Gorô Miyazaki
SCENARIUSZ: Hayao Miyazaki, Keiko Niwa
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 91'
PRODUKCJA: Japonia
GATUNEK: Animacja - wiek 12+
18 lat po wojnie Japonia cudownie odżyła, pozostawiając za sobą czasy pól spalonych wojenną pożogą. Kiedy rozpoczął się szybki wzrost gospodarczy, symbolem powrotu kraju do świetności stały się nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W pewnym liceum w Yokohamie, odbyła się niewielka dysputa na temat wiekowego budynku z ery Meiji. Budowla była stara, lecz właśnie przez to wypełniona historią i wspomnieniami. Czy budynek powinien zostać wyburzony, czy zachowany? Dyskusja połączyła dwoje wychowanków liceum - cóż było tą "świetlaną przyszłością", którą odnaleźli?

Phantom boy

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Phantom Boy

REŻYSERIA: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
SCENARIUSZ:
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 84'
PRODUKCJA: Francja
GATUNEK: Animacja
11-letni nowojorczyk Leo ma pewien sekret. Choroba sprawia, że może opuszczać swoje ciało i przemieszczać się po mieście jako zjawa. W szpitalu zaprzyjaźnia się z policjantem Alexem, który trafił tam w wyniku urazu po starciu z gangsterem, który przejął kontrolę nad źródłem zasilania całego miasta. Leo i Alex muszą połączyć siły, wykorzystując niezwykłą umiejętność chłopca i doświadczenie śledcze policjanta, aby uchronić Nowy Jork przed katastrofą. Kolejna animacja twórców nominowanego do Oskara "Kota w Paryżu"

Pim i pom

Krakowski Klub Seniora Kina Paradox: Pim i Pom

REŻYSERIA: Gioia Smid
SCENARIUSZ:
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 70'
PRODUKCJA: Holandia
GATUNEK: Animacja (+4)
Przyjaźń między impulsywnym, żądnym przygód Pimem i ostrożnym Pomem zostaje wystawiona na próbę, gdy muszą znaleźć drogę do domu. Po seansie zapraszamy na warsztaty plastyczne!