NA EKRANIE

Aga

Agá

REŻYSERIA: Milko Lazarow
SCENARIUSZ: Milko Lazarow, Simeon Wentisławow
OBSADA: Michaił Aprosimow, Feodosia Iwanowa, Galina Tichonowa
CZAS TRWANIA: 96'
PRODUKCJA: Bułgaria, Niemcy, Francja
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

20.02
ŚRODA / godz. 20:45

21.02
CZWARTEK / godz. 20:45

Intymna, ale skrywająca potężny ładunek emocji "Aga" jest opowieścią o losach Nanooka i Sedny, mieszkających samotnie w lodowej krainie, gdzieś na północy Jakucji. Wieczorami, pod stertą futer, starzejąca się para opowiada sobie dawne mity, nieprzystające już do rzeczywistości, w której czyste niebo nad ich głowami przecinają samoloty, gdzie przetrzebiono zwierzęta. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków unosi się jednak bolesne wspomnienie tytułowej Agi - córki, która przed laty opuściła rodziców i odeszła do miasta. Co między nimi zaszło? Czy istnieje szansa na pojednanie rodziny? Lazarov w niebanalny sposób prowadzi widzów do końca pięknego mitu, którego nie ma już kto opowiadać. Poza nim czeka nas już tylko wielka pustka. W jej obliczu najcenniejszym skarbem okazuje się umiejętność mądrego współodczuwania.

Mirai

Mirai

REŻYSERIA: Mamoru Hosoda
SCENARIUSZ: Mamoru Hosoda
OBSADA: Kamishiraishi Moka, Kuroki Haru, Hoshino Gen
CZAS TRWANIA: 100'
PRODUKCJA: Japonia
GATUNEK: 100

NAJBLIŻSZE SEANSE

20.02
ŚRODA / godz. 16:30

21.02
CZWARTEK / godz. 16:30

Rozpieszczonego Kuna czekają wielkie zmiany: w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka, na której koncentruje się uwaga rodziców. Niedługo potem chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję Mirai. Pojawienie się młodszego rodzeństwa wywraca do góry nogami życie Kuna, który nie kryje swojej zazdrości i wściekłości. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to chłopcu na niezwykłą przygodę, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – wcale nie sprzątała po sobie zabawek oraz swoją nastoletnią siostrę. Dzięki temu powoli uczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych. Mirai to ujmujące anime, udowadniające siłę rodzinnego ciepła i ogromną rolę bliskich relacji, których budowanie wymaga ciągłej pracy nad sobą.

Gb680x980 last

Green Book

REŻYSERIA: Peter Farrelly
SCENARIUSZ: Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly
OBSADA: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini
CZAS TRWANIA: 130'
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Komedia

NAJBLIŻSZE SEANSE

20.02
ŚRODA / godz. 18:20

21.02
CZWARTEK / godz. 18:20

22.02
PIĄTEK / godz. 16:00

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.