NA EKRANIE

Indeks

Kraina wielkiego nieba

REŻYSERIA: Paul Dano
SCENARIUSZ: Paul Dano , Zoe Kazan
OBSADA: Carey Mulligan, Jake Gyllenhaal, Ed Oxenbould, Bill Camp
CZAS TRWANIA: 104'
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Obyczajowy

NAJBLIŻSZE SEANSE

15.12
SOBOTA / godz. 17:20

16.12
NIEDZIELA / godz. 17:20

17.12
PONIEDZIAŁEK / godz. 17:20

Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Zwierzeta poster

Zwierzęta

REŻYSERIA: Greg Zgliński
SCENARIUSZ: Greg Zgliński, Jörg Kalt
OBSADA: Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri
CZAS TRWANIA: 95'
PRODUKCJA: Austria, Polska
GATUNEK: Dreszczowiec

NAJBLIŻSZE SEANSE

15.12
SOBOTA / godz. 21:00

16.12
NIEDZIELA / godz. 21:00

17.12
PONIEDZIAŁEK / godz. 21:15

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę zagadek i niedorzeczności.

Kamerdyner   plakat cyfrowy 1080x1920 fullhd

Kamerdyner

REŻYSERIA: Filip Bajon
SCENARIUSZ: Mirosław Piepka, Michał S. Pruski, Marek Klat
OBSADA: Marianna Zydek, Janusz Gajos, Adam Woronowicz, Sebastian Fabijański
CZAS TRWANIA: 150'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Obyczajowy

NAJBLIŻSZE SEANSE

15.12
SOBOTA / godz. 13:00

16.12
NIEDZIELA / godz. 13:00

"Kamerdyner" to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę, Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów, Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota, Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu - Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej - pierwszego ludobójstwa tej wojny.

Fuga   plakat oficjalny

Fuga

REŻYSERIA: Agnieszka Smoczyńska
SCENARIUSZ: Gabriela Muskała
OBSADA: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska
CZAS TRWANIA: 100'
PRODUKCJA: Polska, Słowacja, Czechy
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

15.12
SOBOTA / godz. 15:35

15.12
SOBOTA / godz. 19:15

16.12
NIEDZIELA / godz. 15:35

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny? „Fuga” to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała („Moje córki krowy”), Łukasz Simlat („Konwój”) i Zbigniew Waleryś („Papusza”). „Fuga” to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek Dancingu” – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku”).