NA EKRANIE

Cicha noc

Cicha noc

REŻYSERIA: Piotr Domalewski
SCENARIUSZ: Piotr Domalewski
OBSADA: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik
CZAS TRWANIA: 100'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Obyczajowy

NAJBLIŻSZE SEANSE

14.12
CZWARTEK / godz. 15:30

14.12
CZWARTEK / godz. 19:15

15.12
PIĄTEK / godz. 15:40

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Serce mi%c5%82o%c5%9bci b1 no logo

Serce miłości

REŻYSERIA: Łukasz Ronduda
SCENARIUSZ: Robert Bolesto
OBSADA: Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek,
CZAS TRWANIA: 78'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK:

NAJBLIŻSZE SEANSE

14.12
CZWARTEK / godz. 21:00

15.12
PIĄTEK / godz. 21:00

16.12
SOBOTA / godz. 21:00

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje? Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji. „Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

Morderstwo w hotelu

Morderstwo w hotelu Hilton

REŻYSERIA: Tarik Saleh
SCENARIUSZ: Tarik Saleh
OBSADA: Fares Fares, Mari Malek, Hania Amar
CZAS TRWANIA: 106'
PRODUKCJA: Szwecja, Dania
GATUNEK: Kryminał

NAJBLIŻSZE SEANSE

14.12
CZWARTEK / godz. 17:20

15.12
PIĄTEK / godz. 19:10

16.12
SOBOTA / godz. 19:10

Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na przypadkowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka...