NA EKRANIE

1489575 682449625110668 711852740 o

El Regreso

REŻYSERIA: Patricia Ortega
SCENARIUSZ: Patricia Ortega
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 107'
PRODUKCJA: Wenezuela
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

21.11
CZWARTEK / godz. 20:00

Spokojna egzystencja społeczności Wayuu zamieszkującej Zatokę Portete w Kolumbii zostaje zakłócona przez uzbrojoną grupę paramilitarną. Kobiety narażają życie, aby pomóc swoim dzieciom w ucieczce. Dziesięcioletniej dziewczynce o imieniu Shuliwala udaje się wydostać z wioski. Dociera do przygranicznego miasteczka, które jest dla niej zupełnie nieznanym miejscem. Shuliwala musi wykazać się sprytem, by przeżyć i uchronić swoją jedyną nadzieję: powrót do domu. Film po hiszpańsku z napisami w języku angielskim. po filmie spotkanie z reżyserką za pomocą wideokonferencji

Etb 6

Esta todo bien

REŻYSERIA: Tuki Jencquel
SCENARIUSZ: Tuki Jencquel
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 70'
PRODUKCJA: Wenezuela
GATUNEK: Dokument

NAJBLIŻSZE SEANSE

20.11
ŚRODA / godz. 20:00

Poruszający film dokumentalny, który dotyka tematu kryzysu służby zdrowia w Wenezueli. Film był prezentowany na wielu prestiżowych festiwalach kina dokumentalnego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Olasińską-Chart z Polskiej Misji Medycznej, która opowie o katastrofalnej sytuacji służby zdrowia w Wenezueli, a także o swoich doświadczeniach z pobytu w tym kraju. Film po hiszpańsku z napisami w języku angielskim

Niemanaswdomu b1 apr web

Nie ma nas w domu

REŻYSERIA: Ken Loach
SCENARIUSZ: Paul Laverty
OBSADA: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone
CZAS TRWANIA: 100'
PRODUKCJA: Wlk. Brytania, Francja, Belgia
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

19.11
WTOREK / godz. 18:00

20.11
ŚRODA / godz. 18:00

21.11
CZWARTEK / godz. 18:00

Ricky i Abbie chcą dla siebie i swoich dzieci czegoś więcej. On jest w stanie poświęcić wszystko, żeby ich marzenie o własnym domu wreszcie się spełniło. Ma dosyć czekania, aż sprawy przyjmą lepszy obrót – stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna pracę na własną rękę. Rzuca się w wir obowiązków, chcąc jak najszybciej osiągnąć swój cel. Ona, myśląc o przyszłości, nie chce stracić z oczu tego, co już mają: kochającej się rodziny i wzajemnego wsparcia. Wierzy, że goniąc za szczęściem, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać.

Baranek shaun film. farmageddon plakat finalny

Baranek Shaun Film. Farmageddon

REŻYSERIA: Richard Starzak
SCENARIUSZ: Richard Starzak
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 88'
PRODUKCJA: Wielka Brytania, USA
GATUNEK: Animacja (+6)

NAJBLIŻSZE SEANSE

19.11
WTOREK / godz. 16:15

20.11
ŚRODA / godz. 16:15

21.11
CZWARTEK / godz. 16:15

Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota, wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich far­mie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odna­leźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosma­tych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?

Bozecialo

Boże Ciało

REŻYSERIA: Jan Komasa
SCENARIUSZ: Mateusz Pacewicz
OBSADA: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Leszek Lichota, Łukasz Simlat
CZAS TRWANIA: 112'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

19.11
WTOREK / godz. 20:00

"Boże Ciało" to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Jednak zamiast tam, swoje kroki kieruje do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy pod nieobecność duchownego nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw.