NA EKRANIE

M2 30 ii plakat

Najlepsze 30' - vol.II

REŻYSERIA: Aleksander Pietrzak, Filip Dzierżawski, Tomasz Gąssowski, Zofia Kowalewska
SCENARIUSZ: Aleksander Pietrzak, Filip Dzierżawski, Tomasz Gąssowski, Zofia Kowalewska
OBSADA: Krzysztof Kowalewski
CZAS TRWANIA: 107'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Krótkie metraże

NAJBLIŻSZE SEANSE

27.04
PIĄTEK / godz. 20:30

28.04
SOBOTA / godz. 20:30

29.04
NIEDZIELA / godz. 17:30

"Więzi", krótkometrażowy dokument Zofii Kowalewskiej, który podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście, Ja i mój tata – zabawny i wzruszający film Aleksandra Pietrzaka z rewelacyjnymi rolami Łukasza Simlata i Krzysztofa Kowalewskiego, Baraż Tomasza Gąssowskiego, czyli najlepszy aktorski krótki metraż Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz Nazywam się Julita – poruszający film z Aleksandrą Konieczną i Martą Ścisłowicz w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, reżysera głośnego dokumentu Miłość – to polskie perełki krótkiej formy, które trafią do kin już 20 kwietnia!

Ziemia plakat do netu

Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety

REŻYSERIA: Richard Dale, Lixin Fan
SCENARIUSZ: Richard Dale, Frank Cottrell Boyce
OBSADA: Robert Redford, Jackie Chan
CZAS TRWANIA: 95'
PRODUKCJA: Wielka Brytania
GATUNEK: Dokument

NAJBLIŻSZE SEANSE

26.04
CZWARTEK / godz. 17:15

Oto 24 godziny na nieprawdopodobnej planecie zwanej Ziemią. Odkryjcie niezwykłe stworzenia, niepokazane w ten sposób nigdy wcześniej. Dzięki nowoczesnym technologiom filmowania zobaczymy je z bliska, widziane okiem natury. Już nigdy nie spojrzycie na nie tak samo. Zobacz świat, który sprawi, że połączysz się z naturą, mogąc niemal jej dotknąć. Wszystkie zwierzęta połączone są z planetą, którą nazywamy domem, ukształtowanym przez siły wprawiające ją w ruch. Dotyczy to także najlepiej poznanego gatunku – nas samych.

Nigdy cie tu nie bylo b1 nologo

Nigdy cię tu nie było

REŻYSERIA: Lynne Ramsay
SCENARIUSZ: Lynne Ramsay
OBSADA: Joaquin Phoenix, Ekaterina Samsonov, Alessandro Nivola, Alex Manette, John Doman, Judith Roberts
CZAS TRWANIA: 90'
PRODUKCJA: Wielka Brytania, Francja, USA
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

26.04
CZWARTEK / godz. 20:45

Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes. Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa („Ona”, „Wada ukryta”, „Mistrz”). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead. „Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, mężczyzna podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Twarz nowyoficjalnyplakat

Twarz

REŻYSERIA: Małgorzata Szumowska
SCENARIUSZ: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
OBSADA: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol
CZAS TRWANIA: 91'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

26.04
CZWARTEK / godz. 19:00

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem (Wielką Nagrodą Jury) na 68. MFF w Berlinie, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

Truposz

Truposz

REŻYSERIA: Jim Jarmusch
SCENARIUSZ: Jim Jarmusch
OBSADA: Johnny Depp, Gary Farmer, Lance Henriksen, Iggy Pop
CZAS TRWANIA: 121'
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Dramat
Księgowy William Blake odbywa niezwykłą podróż w towarzystwie przypadkowo spotkanego Indianina o imieniu "Nikt".