NA EKRANIE

Kinolub plakat krakow 2018

Ulga

REŻYSERIA: Nila Madhab Panda
SCENARIUSZ:
OBSADA: Paoli Dam, Ranvir Shorey
CZAS TRWANIA: 118'
PRODUKCJA: Indie
GATUNEK: Familijny (+9)

NAJBLIŻSZE SEANSE

20.06
ŚRODA / godz. 17:00

8-letni Pichku mieszka w slumsach Delhi. Marzy o lepszym życiu i o tym, by mieć w domu… toaletę. Pomimo wielu przeszkód, dzięki uporowi i umiejętności zjednywania sobie ludzi, staje się bohaterem swojej społeczności. Historia, choć osadzona w egzotycznych Indiach, dotyka uniwersalnych wartości i prawd. Mówi o tym, że choć życie bywa trudne, nie należy się poddawać i rezygnować z marzeń, gdyż te spełniają się czasem w zaskakujący sposób. Film utrzymany jest lekkim w tonie, jest pełen barw i muzyki.

Kinolub plakat krakow 2018

21 dni później

REŻYSERIA: Mhamadreza Kheradmandan
SCENARIUSZ: Mohamad Reza Kheradmandan, Ehsan Saghafi
OBSADA: Sareh Bayat, Jalal Fatemi, Mohamad Reza Kheradmandan
CZAS TRWANIA: 90'
PRODUKCJA: Iran
GATUNEK: Familijny (+11)
Nastoletni Morteza marzy o karierze filmowca. Choroba matki sprawia jednak, że musi wybrać pomiędzy pasją a odpowiedzialnością wobec rodziny. „21 dni później” to uniwersalny film o odwadze, poświęceniu i trudnych wyborach. To dramat z elementami humoru, który trzyma w napięciu do ostatniej minuty.

Kinolub plakat krakow 2018

Fotka

REŻYSERIA: Catalina Arango
SCENARIUSZ:
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 75'
PRODUKCJA: Ekwador
GATUNEK: Familijny
Antonia spędza lato nad morzem. Tam pod okiem surowego dziadka ma uczyć się matematyki. Na szczęście jednak czas spędzi nie tylko nad książkami. Pewnego dnia dziadek przekazuje jej swój stary aparat fotograficzny Polaroid. Można nim zrobić jedynie osiem zdjęć. Tak rozpoczyna się pełna przygód podróż po osiem najciekawszych wspomnień z wakacji.

Plakat zimnawojna z nagroda

Zimna wojna

REŻYSERIA: Paweł Pawlikowski
SCENARIUSZ: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki
OBSADA: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza
CZAS TRWANIA: 84'
PRODUKCJA: Polska/Francja/Wlk. Brytania
GATUNEK: Dramat

NAJBLIŻSZE SEANSE

20.06
ŚRODA / godz. 19:00

20.06
ŚRODA / godz. 20:35

21.06
CZWARTEK / godz. 19:00

Nowe dzieło Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”. Światowa premiera obrazu odbyła się w trakcie 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Już pierwszy pokaz wzbudził euforię publiczności, przynosząc łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro i dwudziestominutową owację na stojąco. Zaowocował też wysypem bardzo pozytywnych recenzji, porównujących polską produkcję do „La La Land”, „Casablanki” i hitów Martina Scorsese. Ukoronowaniem sukcesów filmu na najważniejszej imprezie filmowej świata stała się natomiast nagroda za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego. „Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.