NA EKRANIE

Kinolub plakat krakow

Daleko, ale blisko

REŻYSERIA:
SCENARIUSZ:
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 81'
PRODUKCJA:
GATUNEK: Krótkie metraże (7+)
Pasmo zawiera wyselekcjonowane krótkometrażowe filmy i animacje z całego świata. Pokazują życie rówieśników w różnorakich sytuacjach i krajobrazach. Stawiają pytania, bawią, zaskakują i zachwycają bogactwem kina młodego widza produkowanego na wszystkich kontynentach.

Lion ark

Lion Ark

REŻYSERIA: Tim Phillips
SCENARIUSZ: Jan Creamer, Tim Phillips
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 100'
PRODUKCJA: Wielka Brytania, Boliwia
GATUNEK: Dokument
Po publikacji wyników dwuletniego śledztwa przeprowadzonego w cyrkach całej Ameryki Południowej Boliwia wprowadza zakaz wykorzystywania zwierząt w spektaklach cyrkowych. Treserzy stawiają opór nowym przepisom i ignorują prawo. Aktywiści Animal Defenders International wyruszają na pomoc uwięzionym zwierzętom. Rozpoczyna się brawurowy pościg. "Lion Ark" to bardziej film akcji niż typowy dokument. Dynamiczna akcja oraz wplecione wywiady pomagają wczuć się w emocje aktywistów realizujących najbardziej śmiały plan ratowania zwierząt w historii.

Czerwony %c5%bc%c3%b3%c5%82w

Czerwony żółw

REŻYSERIA: Michael Dudok de Wit
SCENARIUSZ: Michael Dudok de Wit, Pascale Ferran
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 81'
PRODUKCJA: Francja, Belgia, Japonia
GATUNEK: Animacja

NAJBLIŻSZE SEANSE

24.06
SOBOTA / godz. 17:00

25.06
NIEDZIELA / godz. 17:00

26.06
PONIEDZIAŁEK / godz. 17:00

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju? Legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”) przedstawia animację „Czerwony żółw”: urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów. Wyrusz w niezwykłą podróż i odkryj swoją bezludną wyspę podczas seansu filmu, który oczarował widownię na całym świecie.

Kinolub plakat krakow

Na linii wzroku

REŻYSERIA: Joachim Dollhopf, Evi Goldbrunner
SCENARIUSZ: Joachim Dollhopf, Evi Goldbrunner
OBSADA:
CZAS TRWANIA: 98'
PRODUKCJA: Niemcy
GATUNEK: Familijny
Opowieść o pokonywaniu uprzedzeń, stawianiu czoła przeciwnościom i budowaniu zaskakujących, bliskich relacji. Michael, 11-letni mieszkaniec domu dziecka, odnajduje swojego ojca i pisze do niego list. Okazuje się, że jego tata jest karłem. Bohaterowie poznają się bliżej.