NA EKRANIE

Pol joker vert main 2764x4096

Joker

REŻYSERIA: Todd Phillips
SCENARIUSZ: Todd Phillips, Scott Silver
OBSADA: Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Robert De Niro
CZAS TRWANIA: 122'
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Thriller

NAJBLIŻSZE SEANSE

16.10
ŚRODA / godz. 16:15

16.10
ŚRODA / godz. 20:50

17.10
CZWARTEK / godz. 16:15

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Parasite plakatpl hq

Parasite

REŻYSERIA: Bong Joon-ho
SCENARIUSZ: Bong Joon-ho
OBSADA: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam
CZAS TRWANIA: 132'
PRODUKCJA: Korea Południowa
GATUNEK: Komedia, thriller

NAJBLIŻSZE SEANSE

16.10
ŚRODA / godz. 18:30

17.10
CZWARTEK / godz. 18:30

18.10
PIĄTEK / godz. 20:20

Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność. „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć. „Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

Plakat

(Nie)znajomi

REŻYSERIA: Tadeusz Śliwa
SCENARIUSZ: Katarzyna Sarnowska, Tadeusz Śliwa
OBSADA: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Kasia Smutniak
CZAS TRWANIA: 103'
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Komedia

NAJBLIŻSZE SEANSE

16.10
ŚRODA / godz. 14:30

17.10
CZWARTEK / godz. 14:30

"(Nie)znajomi" to wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci świat bohaterów do góry nogami.